İllüminati Saçmalığı

074

İlluminati komplocuları papağan gibi aynı teraneleri tekrarlayıp duruyorlar İnternet’te. Eğer gerçekten bir komplocu örgüt varsa, asıl komplo terorilerini üretenlerin kendileri bu örgüte en büyük hizmeti ediyorlar, çünkü gerçek dışı ve abartılı komplo teorileriyle insanların İllüminati karşısında ne derece aciz olduklarına inanmalarını sağlayıp, ve ayrıca İlluminaticilerin ne denli güçlü ve kurnaz olduğuna bizi inandırıp adamların ekmeğine tereyağı sürüyorlar.

Komplocuların haklı olduğunu bir nokta var, o da şu: TV tarafından aptallaştırılmış, eğitim sistemi tarafından cahil bırakılmış insanlar elbette bu komplo teorilerine inanacaklardır. Radyo dalgalarıyla deprem yaratılabileceğine inanacak kadar cahil bir nesil yaratılmış. Bir takım sayılara sihirli güçler atfeden hurufi bir nesil bu… İlluminaticiler bazı saldırı ve felaketleri önceden ayarlamış olsalar bile tarihini ve saatini nereden bilecekler de İllüminati oyununun kartlarına yazacaklar. Hem ne alakası var, orada 11:11 yazıyormuş da efendim Japonya’daki deprem de ayın 11’inde olmuş da… Bir ayda topu topu 30 gün ve bir günde de topu topu 24 saat var, illaki bazı şeyler tesadüf denk gelecek be! Gidin araştırın bakalım “güvercin yuvası” ilkesi neymiş.

Böyle cahil ve aptal bir neslin yetiştiğinden hiç kimsenin haberi olmamış, ne acı!

üçgeninağırlıkmerkezi

İlluminati komplo teorisyenleri (!) piramit ve üçgenlere kafayı taktığına göre geometrileri iyi olmalı… Onlar şimdi matematiğin falan da insanların beynini etkilemek isteyen illuminatinin buluşu olduğunu iddia ederler. Mesela üçgenin ağırlık merkezi G harfiyle adlandırılır, yani Gözün G’si… Hem de üçgenin tam ortasında… Alın size illüminati… Bu durumda Mısırlılar da illuminatici oluyor tabiii… Üçgen prizmadan ışığı geçirip spektroskopi bilimini başlatan Isaac Newton tabii ki illuminaticilerin şahıydı, ne de olsa kendisi simya ile de uğraşmıştı… Zavallı illuminati komplocuları spektrografiye ne kadar çok şey borçlu olduklarını bilmiyorlar tabi. (Spektrografinin ne olduğunu da bilmezler bu arada…) Minnacık madde zerrelerinden tutun ta milyonlarca ışık yılı ötedeki yıldız ve nebulaların içinde bulunan maddeleri keşfetmeye kadar bir sürü işe yarayan spektrografinin çağımızın en önemli buluşlarından biri olduğunu bir kenara bırakalım, neymiş efendim, Newton gökkuşağı oluşturmuş da eşcinseller gökkuşağını bayrak yapıyorlarmış da… E, Tevrat’ta da tanrı Nuh’a tufanın sonlandığını ve artık tanrıyla insanın barıştığının bir emaresi olarak gökkuşağını yarattığını söylüyor, o zaman Nuh da illuminatici olmalı… Ya da Tevrat’ı yazanlar… Ki onlar Yahudi olduğuna göre zaten kafadan illuminatici oluyorlar değil mi? Bütün bu saçmalıklara cidden inanıyorlar belli ki. Işığı yarattığını söyleyen İncil’in tanrısı var bir de… Ne demişti: “Işık olsun!” O halde İncil’in tanrısı da illuminatici oldu gitti… Keşke ballandıra ballandıra anlattığınız şu komplolarınız gerçek olsaydı da dünya üzerindeki aptalları parmağında oynatan illüminati diye bir örgüt gerçekten var olsaydı diyorum bazen. Emin olun hiç düşünmeden o örgüte üye olur, budalaları yönetmek için ne yapılması gerekiyorsa canla başla yapardım.

Bir başka yazı.

Reklamlar

About reset

Kimin söylediğini bırak, ne söylediğine bak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: