Oz Büyücüsü

İlluminati komplocularının iddiasına göre Oz Büyücüsü satanist/masonik bir filmmiş. Valla olabilir tabii, bi şey diyemem. Michael Sikkofield sitesine soldaki fotoğrafı koymuş. Filmin orjinal karesinde prizma yok…

Ha bu arada, film güzel mi? Eh işte… Şarkılı, danslı bi şey. Çocukken izlediğimde hakkaten içim sıkılmıştı. Oyuncular iyi… Yetenekli… Ama ben böyle fantastik, büyülü, sihirli, bilmeceli şeylerden nefret ederim.

Filmin bir sahnesinde Doroti’nin elma yemesine ağaç çok kızıyor:

—Ne yaptığını sanıyorsun sen!

—Karnım açtı da…

Sonra çok kızan ağaçlar Doroti’yi kovalıyorlar…

Sacret Apple in the moive The Wizard of Oz

Oz Büyücüsü filmende “yasak elma” sahnesi.

E, şimdi bu yasak elmayı yeme, cennetten kovulma, ilk günah olayı değil mi? Çocuk filminde bunların işi ne, di mi? Gel de kıllanma şimdi… İlluminaticiler kafayı yiyorlar zaten böyle şeyleri görünce. Valla açıkçası bana da tuhaf geldi.

Tuhaf, ancak, bunun gibi örneklerin tam tersi durumlar da var. Sözün gelişi, İlluminati komplocuları Stanley Kubric’in “Gözü Tamamen Kapalı” filmenin İlluminati deşifresi olduğunu iddia ederler. Bir kaç mantıklı iddanın yanında bir çok zorlama ve gerçek dışı, hayal gücünün eseri iddiayı da araya sokuştururlar. Bunlara bir örnek vereyim: bu filmin bir sahnesinde Tom Cruise’un sırtında bir göz görünür ve bu gözün İlluminati gözü olduğu idda edilir. Bu konuda yaptığım bir çalışma sonucunda, orada göz falan olmadığını, söz konusu görüntünün mercek yansımasından kaynakladığını ispatladım. Yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

About reset

Kimin söylediğini bırak, ne söylediğine bak.

2 comments

  1. Yani Sikkofield yalandan kanıt mı yaratıyor?Ayrıca fantastik yapıtları neden sevmesin anlamadım,hayal gücüyle felsefenin müthiş birleşmesidir onlar(tabii felsefe kısmına Yüzüklerin Efendisi gibiler giriyor,her fantasiğe öyle diyemem.)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: