Enerji Meselesi

Dünyanın kurtuluşu güneş enerjisinde…. Almanlar bu işi ilerlettiler bayaa… Sen ne zaman uyanacaksın bakalım Taş Duvar? Hala Yok HES’miş yok nükleermiş, ah enayi ah!..

Akmaz kokmaz, çevreyi kirletmez, havayı kirletmez, küresel ısınmaya neden olmaz, tehlikesiz, temiz, bedava enerji… Türkiye’nin yıllık güneşlenme süresi Almanya’nın ÜÇ KATI olduğu halde, Türkiye’nin güneş enerjisine yaptığı yatırım Almanların yüzde biri bile değil… HES yapacağım diye memleketin dağını taşını, deresini talan etmenin mantığı nedir arkadaş? Hele de nükleer santral yapmanın anlamı ne? Nükleeer santrallerden çıkan nükleer atıkların binlerce yıl boyunca tehlikeli olduğunu biliyor musun Taş Duvar?

Buyur işte. Facebook’da dolaşan resim… Almanlar’ın güneş tarlalarından geçenlerde 20 nükleer santralın gücüne eşit güç elde edilmiş bile. Bu bir rekormuş. Üstelik bu miktar ülkenin hafta içi enerji ihtiyacının üçte birini de karşılamaya yetiyormuş. Almanlar nükleer santralları kapatıp güneş enerjisine yatırım yapmaya karar vermişler. Umarız onların yatırımları sonucunda güneş enerjisi panelleri ucuzlar da bizim gibi jetonu az köşeli ülkeler de en sonunda uyanır. Tabii piyasayı çoktan başkaları ele geçirmiş olur, ayrı konu.

About reset

Kimin söylediğini bırak, ne söylediğine bak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: